وقایع 28 صفر – رحلت رسول اکرم و شهادت امام رضا و امام حسن مجتبی
مهر 11, 1398
راهنمایی پیاده روی اربعین + نکات مهم
راهنمایی پیاده روی اربعین + هزینه ها و نکات مهم
مهر 15, 1398

تور کربلا ارزان هوایی و زمینی با کاظمین و سامرا

تور کربلا ارزان امکانی خاص جهت تشرف یه سرزمین با ارزش کربلا می باشد.

کربلا یکی از تاریخ سازترین و معروف‌ترین شهرهای کشورعراق است که به واسطه وجود حرم امام حسین (ع) از مهمترین قطب های گردشگری شیعیان دنیا در کنار شهرهای دیگری همچون نجف، کاظمین و مشهد می‌باشد.

شهرت این شهر با نبرد کربلا در دهم محرم 61 هجری قمری پیوند دارد حرم حسین بن علی و برادرش عباس بن علی در شهر کربلا از مکان‌های مقدس اسلامی و زیارتگاه مسلمانان شیعه است.

کربلا به چه معنا است

کربلا یا کربله در زبان عرب به معنای زمین نرم است که این نام به دلیل نوع پوشش خاک پوک منطقه کربلا و جنوب عراق بر این شهر گذاشته‌اند. البته نقل قول های فراوانی درباره اسم کربلا وجود دارد. به طور مثال، برخی معتقدند که کربلا به معنی “قرب الله” است که از واژه بابلی گرفته شده و یا نام قدیم آن “کور بابل” یعنی روستاهای اطراف بابل بوده است.

طریقه سفر کردن به کربلا

برای سفر به کربلا روشهای متعدی وجود دارد که هر یک به فراخور خود داری مزایا و معایبی است که در ذیل به آن می پردازیم.

تور کربلا ارزان هوایی

تور کربلا یکی از روشهای متداول سفر به کربلا می باشد. تور کربلا هوایی قبل از افزایش نرخ ارز نرخش حدود 14000000 ریال بود .  بسیاری از متقاضیان سفر به کربلا انتخابشان برای سفر به کربلا این روش بود.

لاکن با افزایش نرخ دلار هم راستا با بقیه اقلام خدماتی و مصرفی هزینه این سفر نیز افزایش چشمکیری پیدا کرد.

نرخ این سفر در حال حاضر حدود 36000000 ریال است.

این قیمت بر اساس نوع هتل و تاریخ اعزام تا 39000000 ریال نیز افزوده میشود. بدیهی است تقبل این هزینه برای بسیاری از هموطنان مقدور نیست.

اینجاست که بعثت گشت توانا با ارائه پکیج تور کربلا ارزان امکان انجام این سفر را برای متقاضیان فراهم ساخته است.

تور کربلا ارزان هر دو ماه یکبار انجام میشود و 70 درصد هزینه آن توسط بانی خیر متقبل میشود.

تور کربلا ارزان هوایی نرخش حدود 1 میلیون تومان می باشد و هر دو ماه یکبار 50 نفر اعزام میشوند.

تور کربلا ارزان همراه با کاظمین و سامرا

تور کربلا ارزان زمینی

تور کربلا زمینی سابق بر این هیچ استقبالی از آن به عمل نمی آمد. در گذشته نه چندان دور بعضا اعزام با این طریق چندین هفته به تاخیر می افتاد چراکه ظرفیت تور به حد نساب نمی رسید.

در حال حاضر به جهت افزایش قیمت دلار و عدم توانایی مردم در تقبل هزینه سفر تور کربلا ارزان هوایی استقبال از این تور ها بیشتر شده است.

تور زمینی در دو قالب اجرا میشود. یکی با اتوبوس 44 نفره معمولی و دیگری با اتوبوس 25 نفره وی آی پی. با توجه به طول مسیر 15 ساعته استفبال بیشتر مردم از اتوبوسهای 25 نفره وی آی پی می باشد.

هزینه این سفر قبلا حدود 7000000 ریال بود. امروزه نرخ تور کربلا زمینی حدود 14000000 ریال است.  بعثت گشت توانا با استفاده از توان مالی بانیان خیر امکان اجرای تور کربلا ارزان زمینی را با نرخ 5500000 ریال فراهم ساخته است.

این تور هر 2 ماه یکبار یا پیش ثبت نام اجرا میگردد.

تور کربلا ارزان ترکیبی

در تور کربلا ترکیبی یکسر رفت یا برگشت هوایی بوده و سر دیگر آن زمینی می باشد. این روش اجرای تور قبلا وجود نداشت و با افزایش نرخهای سفر و دلار این ابتکار عمل از سوی دفاتر زیارتی و آژانسها به خرج داده شد.

هزینه این سفر حدود 28000000 ریال است.

بعثت گشت توانا با استفاده از توان خیرین امکان استفاده از تور کربلا ارزان ترکیبی را به نرخ 8500000 ریال فراهم ساخته است.

این تور هر سه ماه یکبار اجرا میگردد.

در سفر تور کربلا ارزان حدود 70 درصد هزینه سفر توسط خیرین و بانیان تور کربلا ارزان پرداخت میشود و زائر متعهد به تقبل تنها 30 درصد هزینه ها می باشد.

به جهت استقبال چشمگیر متقاضیان سفر به کربلا این تور های با پیش ثبت نام انجام میشوند.

زائر جهت پیش ثبت نام هیچ هزینه ای را نیاز نیست متقبل شود. در نور کربلا ارزان خیرین از فاش شدن نامشان امتناع دارند.

تور کربلا ارزان همراه با کاظمین و سامرا

 یک خیر تور کربلا

به گزارش«شیعه نیوز»، يكي از خيران شهر تهران در اقدامي خيرخواهانه ۳۵۰ عاشق اهل بيت عليهم‌السلام را براي زيارت حرم حضرت سيدالشهدا (عليه‌السلام) به عتبات عاليات اعزام كرد.

اين نيكو كار كه نخواست نامش فاش شود، گفت: در روايت داريم « من زار الحسين (علیه السلام) عارفاً بحقّه، غفر الله له ما تقدم من ذنبه و ما تأخر؛ هر كس امام حسين (علیه السلام) را با شناخت حق او زيارت كند، خداوند گناهان گذشته و آينده او را مي‌آمرزد. » از اين‌رو تلاش خواهم كرد تا زايراني را كه توان مالي ندارند به اين سفر معنوي اعزام كنم تا ذخيره آخرتي براي من رقم بخورد.

وي تصريح كرد: سفر عتبات عاليات در ميان شيعيان و مسلمانان جهان اسلام از جايگاه ويژه‌اي برخوردار است بنابراين بايد تلاش كنيم تا اين گونه سفرهای تور کربلا ارزان براي همگان فراهم شود تا بتوانند حرم سيدالشهدا (عليه‌السلام) را از نزديك زيارت كنند.

اين نيكوكار ادامه داد: سال گذشته نيز براي شماري از عاشقان اهل بيت عليهم‌السلام، امكان سفر زيارتی تور کربلا ارزان  را فراهم كرديم كه خوشبختانه توانستند براي نخستين بار به اين سرزمين سفر كنند.

وي يادآور شد: اين فرهنگ نيكوكاري جهت انجان تور کربلا رایگان یا تور کربلا ارزان  بايد در ميان ساير خيران نيز نهادينه شود تا زايران بيشتري از كشورهاي مختلفي به عتبات عاليات سفر كنند.

تور کربلا ارزان با قطار

به گفته معاون مسافری راه آهن، حرکت قطارها در مسیر ریلی خرمشهر-شلمچه از 4 تا 24 آبان‌ماه انجام می‌شود،‌ وی اظهار کرد:‌ این قطار با 470 سیر و 150 هزا رو 720 صندلی به صورت 24 ساعته مطابق تقاضای سفر موجود سرویس ارائه خواهد کرد.

وی با اعلام این‌که هزینه این قطار برای تسهیل خدمات به زائران تور کربلا ارزان و رایگان است، افزود: هم‌اکنون 70 سیر قطار جنوب با 39 هزار و 200  صندلی برای ادامه مسیر تا ایستگاه شلمچه آماده شده است.

به گفته وی، 45 قطار فوق‌العاده پیش‌بینی شده با ظرفیت 31360 نفر در سال 95 عمده‌ترین قطارهای دارای صندلی بود اما با توجه به خروج ناوگان مسافری با سن بالا از چرخه فعالیت،‌امسال قطارهای 4 و 6 تخته جهت تسهیل سفر زائران اربعین حسینی پیش‌بینی شده است.

وی همچنین یادآور شد:‌ قطار ترکیبی قم-کربلا امسال با 4 سرویس در روزهای هستم،‌دهم، یازده و دوازدهم از ایستگاه راه‌آهن قم تا کربلا سیر خواهد داشت و در روزهای بیستم،‌ بیست و یکم و بیست و سوم از کربلا به قم باز می‌گردد.

تور کربلا ارزان همراه با کاظمین و سامرا

اعتماد به انجام سفر

بعضا در موارد مشابه اجرای تور کربلا رایگان یا تور کربلا ارزان مردم خاطرات خوشی ندارند. چراکه مواردی بوده که مجریان اقدام به کلاهبرداری کرده و پول مردم را برداشته و دفتر را جمع کرده اند و رفته اند.

در بعثت گشت توانا استفاده از تور کربلا ارزان با پیش  پرداخت انجام نمی شود و صرفا ثبت نام با لیست نویسی انجام میشود.

 

تور کربلا هوایی 6 و 7 شبه
تور کربلا هوایی 4 شبه
تور کربلا زمینی 6 شبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.