هتل اولادالامیر در کربلا و دسته بندی هتلهای عراق
آبان 14, 1398
هتل تراث در کربلا و دسته بندی هتلهای عراق
آبان 15, 1398

هتل الرحمن در کربلا و دسته بندی هتلهای عراق

صفحه اصلی سایت بعثت گشت توانا
هتل الرحمن در کربلا می باشد. این هتل چه رتبه ای دارد؟ رتبه بندی هتل ها بر چه اساسی است؟ سوالی که شاید برای شما هم پیش آمده باشد. اما معنای واقعی ستاره هایی که به هتل ها می دهند و نحوه دادن آنها چگونه است؟ تفاوت هتل ۵ ستاره و هتل ۲ ستاره در چه چیزهایی است؟ تمام این سوالات و موارد مشابه آن در دسته دانستنی هایی قرار می گیرد که باید در انتخاب هتل برای اقامت خود به آن توجه داشته باشید. بطور خلاصه باید چنین گفت که بر اساس نظریه هتل داری ۳۰ روش مختلف برای دسته بندی هتل ها در دنیا وجو دارد و شناخته شده ترین آنها سیستم ستاره دهی بر اساس کیفیت خدمات است.

در این نوشتار مفاهیم عمومی و دسته بندی بین المللی هتلها تشریح گردیده است و این امر به منزله تخصیص ستاره های مورد اشاره به هتل های کربلا و نجف در عراق نمی باشد.
هتل های عراق فاقد ستاره بوده و دسته بندیشان به تفکیک الف – ب و ج است. هر یک از این دسته بندی ها به زیر گروههای 1 تا 3 تقسیم میشوند. مانند الف 1 – الف 2 – الف 3
هتلی که در کربلا و نجف رتبه الف 1 دارد برتر از هتل الف 2 و 3 می باشد

مبانی دسته بندی هتلها:

همانطور که اشاره گردید بیش از 30 روش مختلف در ارزیابی درجه بندی و ستاره های هتلها می باشد.
هتل ها بر اساس کیفیتی که دارند درجه بندی می شوند. این کیفیت بر اساس مشخصه هایی نظیر خدمات رستوران هتل، تفریحات‏، چشم انداز اتاق ها، امکانات و سایز اتاق ها، داشتن اسپا و خدمات ورزشی، موقعیت مکانی و موارد این چنینی ارزیابی می شود.
مثلا ‏هتل یک ستاره ای که آسانسور ندارد. شاید همین کمبود باعث شود این هتل هیچوقت به درجه بالاتری نرسد. برای رسیدن به درجه بالاتر ‏همیشه عناصری به عنوان موارد اولیه باید وجود داشته باشد.

هتل یک ستاره: (هتل الرحمن در کربلا ؟)

این هتل ها معمولاً کوچک هستند و تسهیلات ابتدایی ارائه می دهند. این هتل ها باید در نزدیکی مراکز تجاری ، پایانه های حمل ونقل عمومی و رستوران ها ساخته شوند.

هتل یک ستاره معمولا امکاناتی مانند تلفن ، تلوزیون و در بعضی موارد خدمات محدود رستوران دارند و معمولا خدمات اتاق و پیشخدمت وجود ندارد.

به نظر شما با توجه به اطلاعات و تصاویر ارائه شده از هتل های کربلا و هتل های نجف در عراق آیا هتل الرحمن در کربلا در دسته بندی هتل یک ستاره جای دارد؟

هتل دو ستاره: (هتل الرحمن در کربلا ؟)

هتل های دو ستاره معمولا مخصوص افرادی طراحی می شوند که نگران هزینه های اقامتشان هستند ، به همین دلیل برخی از ‏امکانات اولیه در این هتل ها محدود می شود تا بتوانند قیمت ها را کاهش دهند اما این خدمات و امکانات با هزینه جداگانه و به ‏درخواست میهمان این هتل ها ارائه می گردد.‏
هتل های دو ستاره معمولا 2 الی چهار طبقه هستند ، در نزدیکی جاذبه های ارزان قیمت قرار می گیرند و امکانات داخل اتاق ها ‏باید تمیز باشد اما لوکس و گرانقیمت نیستند و اولیه ترین امکانات در آنها در نظر گرفته می شود. بیشتر هتل های دو ستاره ‏رستوران ندارند اما معمولا در جایی قرار می گیرند که اطراف آن رستوران هایی با قیمت مناسب پیدا می شود.‏ ‏ ‏ ‏
به نظر شما با توجه به اطلاعات و تصاویر ارائه شده از هتل های کربلا و هتل های نجف در عراق آیا هتل الرحمن در کربلا در دسته بندی هتل دو ستاره جای دارد؟

هتل سه ستاره: (هتل الرحمن در کربلا ؟)

این هتل ها معمولا فضای بزرگتر و لابی شیک تر و مجهزتری نسبت به هتل های دو ستاره دارند. در هتل های سه ستاره معمولا ‏شخصی برای حمل چمدان های مسافران وجود ندارد. این هتل ها معمولا فاصله زیادی تا مراکز خرید منطقه یا جاذبه های ‏گردشگری گران قیمت ندارند. رستوران هتل های سه ستاره،در سطح متوسط است .
در این هتل ها صبحانه به ‏صورت بوفه سرو می گردد و در برخی از هتل های سه ستاره، ناهار و شام نیز در هتل سرو می گردد که باید با پرداخت هزینه ‏جداگانه از این امکانات استفاده کرد. باشگاه ورزشی و استخر از ‏امکاناتی است که برخی از هتل های سه ستاره دارند اما هیچ بایدی در وجود داشتن این امکانات در این هتل ها وجود ندارد.‏ ‏ ‏ ‏
به نظر شما با توجه به اطلاعات و تصاویر ارائه شده از هتل های کربلا و هتل های نجف در عراق آیا هتل الرحمن در کربلا در دسته بندی هتل سه ستاره جای دارد؟

هتل چهار ستاره: (هتل الرحمن در کربلا ؟)

این هتلها نه تنها باید کلیه خدمت ها لازم را عرضه کنند بلکه باید از خویش هویتی داشته باشند. تامين آرامش و آسایش میهمانان هدف اصلی کارکنان میباشد ، آن ها آموزش دیده، کارامد و آگاه و مؤدب ميباشند این مدل هتل ها دارای امکانات متنوعی هستند. ارائه رتبه چهار ستاره مستلزم داشتن برخی و نه تمامی موارد زیر میباشد :
خانه داری و مراقبت فوق العاده از هتل، اتاق و فضای سبز، طراحی آپارتمان به صورت خاص و جذاب، محل ورود لوکس، مبلمان بسیار عالی، فضاهای عمومی، آثار هنري، مرغوبیت بالای فرش و گل تازه، چشم‌انداز محیط طبيعي و فوق العاده، فضای مطلوب و دکوراسیون جذاب براي پذیرش، رزوراسیون بسیار سریع و کارامد، کارکنان متعهد با یونیفرم، وجود نگهبان، مدیریت متخصص، حمام بسیار تمیز با صابون وسایل آرایش و حوله، جعبه کمک های اولیه، آینه مناسب جهت اصلاح و آرایش، سیستم خشک کن دست، در اختیار گذاشتن لباسهای راحت به میهمانان.
به نظر شما با توجه به اطلاعات و تصاویر ارائه شده از هتل های کربلا و هتل های نجف در عراق آیا هتل الرحمن در کربلا در دسته بندی هتل چهار ستاره جای دارد؟

هتل پنج ستاره: (هتل الرحمن در کربلا ؟)

از لوکس ترین انواع هتل ها که می تواند در انتخاب های شما باشد، هتل های 5 ستاره است. این هتل ها معمولا در مرکز شهر ساخته می شوند تا مسافران به راحتی بتوانند به جاذبه های دیدنی و مراکز خرید بزرگ دسترسی داشته باشند. فضای این هتل ها نیز بزرگ بوده و حداقل دارای 100 اتاق می باشد. از اطلاعات هتل های 5 ستاره که باید بدانید این است که لابی لوکس و وسیع، اتاق هایی متنوع با امکانات متفاوت، مبلمان و تختخواب های شیک و راحت، ملحفه های زیبا و باکیفیت و … از جمله ویژگی های این هتل هاست و اتاق های هتل مجهز به سشوار، حوله، دمپایی، لوازم بهداشتی با کیفیت، خط تلفن اختصاصی، تلویزیون و … بوده و اغلب آن ها امکاناتی چون دستگاه پخش کننده CD و DVD ، مینی بار ، VCR و … در اختیار شمات قرار می گیرد. امکانات تفریحی و رفاهی چون سالن های ورزشی، پارکینگ، خدمات نگهبانی، استخر و … نیز در این هتل ها دیده می شود.
به نظر شما با توجه به اطلاعات و تصاویر ارائه شده از هتل های کربلا و هتل های نجف در عراق آیا هتل الرحمن در کربلا در دسته بندی هتل پنج ستاره جای دارد؟

هتل هفت ستاره: (هتل الرحمن در کربلا ؟)

استاندارد امتیازدهی به هتل ها حداکثر دارای پنج ستاره است ولی در دهه های اخیر و با تبدیل شدن گردشگری به یک صنعت درآمدزای بین المللی ، در بسیاری از مناطق جهان هتل هایی ساخته شد که سطح استاندارد آن ها بسیار بالاتر از هتل های پنج ستاره و پنج ستاره ممتاز است. رویکرد سنتی تقسیم بندی با پنج ستاره نیازمند یک بازنگری کلی و انعطاف پذیری بیش تر است. امروزه سطح امکانات برخی از هتل ها به اندازه ای بالاست که به هتل های شش ستاره یا هفت ستاره مشهور شده اند.
به نظر شما با توجه به اطلاعات و تصاویر ارائه شده از هتل های کربلا و هتل های نجف در عراق آیا هتل الرحمن در کربلا در دسته بندی هتل هفت ستاره جای دارد؟
جواب این سوال بطور قطع منفی است چرا که تنها هتلی که در سراسر دنیا به عنوان هتل هفت ستاره شناخته شده ، هتل برج العرب دبی در کشور امارات است که سطح جدید از خدمات دهی و امکانات رفاهی موجود در یک مرکز اقامتی را ارایه کرده است.

بعثت گشت توانا به عنوان مجری مستقیم تور کربلا در خدمت هموطنان می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از تاریخهای اعزام و نرخ انواع تور کربلا هوایی و زمینی اعم از تور کربلا کوتاه مدت 2 شب و 3 روز یا تور کربلا 3 شب و 4 روز یا تور کربلا 4 شب و 5 روز یا تور کربلا 6 شب و 7 روز یا تور کربلا 7 شب و 8 روز با شماره های 88749000 – 09106884228 تماس برقرار نمائید.

تور کربلا هوایی 7 شبه
تور کربلا هوایی 4 شبه
تور کربلا زمینی 6 شبه

تصاویر هتل الرحمن در کربلا

اتاق دو تخته و کمد هتل الرحمن در کربلا

کمد و یخچال و تلویزیون هتل الرحمن در کربلا

لابی با لوستر و مبلمان هتل الرحمن در کربلا

سرویس بهداشتی و حمام هتل الرحمن در کربلا

پذیرش و کارمند هتل الرحمن در کربلا

رستوران با میزهای پذیرایی هتل الرحمن در کربلا

لابی با مبلمان هتل الرحمن در کربلا

4 دیدگاه ها

  1. ناشناس گفت:

    تور زمینی روی هتل الرحمن دارید؟

  2. عباس گفت:

    سلام
    هتل الرحمن چند ستاره است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.