هتل صدیقه الفاطمه در کربلا و دسته بندی هتلهای عراق
مرداد 15, 1398
اربعین و اهمیت عزاداری امام حسین (ع) و توصیه های بزرگان دینی
شهریور 30, 1398

چطور ویزای عراق و کربلا بگیریم ؟ + راهنمای سفر

کشور عراق ، یکی از نزدیک ترین همسایگان خارجی به کشور ایران می باشد که برای سفر به این کشور که بیشتر با هدف زیارت اماکن متبرکه عراق انجام می گیرد ، می بایست پاسپورت و ویزا گرفت اما طبق قراردادی که سال 98 بین دولت ایران و عراق منعقد شد گرفتن ویزا کاملا رایگان شد .

صفحه اصلی سایت بعثت گشت توانا
کشور عراق یکی از همسایه های ایران می باشد که امروزه واردات و صادرات بیشتری بین این دو کشور انجام می گیرد. برای سفر به عراق و یا هر کشور دیگری داشتن پاسپورت و ویزا ضروری می باشد . گرفتن ویزای عراق نیازمند تحویل مدارک ، داشتن یک سری شرایط و رعایت نکاتی می باشد.

در هر کشوری یک سفارت خارجی مربوط به کشورهای دیگر وجود دارد که می توان انجام سفر به کشوری ، مقدمات سفر را با مراجعه به آن سفارت و یا نمایندگی های آن در سطح استان ها محیا نمود.سفارت عراق در کشور ایران در تهران بزرگ، میدان ولیعصر ، خیابان ولیعصر ، کوچه برادران مظفر ، پلاک 1640 واقع شده است. گرفتن ویزای عراق نیازمند گذراندن شرایط و مراحل زیادی می باشد.

گرفتن ویزای عراق نیازمند گذراندن شرایط و مراحل زیادی می باشد .

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای عراق و کربلا

گرفتن ویزای عراق ، نیازمند طی کردن مراحل و تحویل یک سری مدارک می باشد که این مدارک به شرح زیر می باشند :

1 . می بایست اصل پاسپورت امضا شده خود را که اعتبار بیش از شش ماه دارد را تحویل داد .

2 . عکسی که برای گرفتن ویزای عراق تحویل می دهیم حتما باید زمینه ی سفید رنگ داشته باشد و تمام رخ باشد .

3 . برای گرفتن ویزای عراق می بایست تمامی مدارکی که دال بر شناسایی فرد باشد از جمله اصل کارت ملی و شناسنامه به همراه کپی آن ها .

4 . در صورت شاغل بودن می بایست مدرک مربوط به آن را تحویل داد .

5 . تحویل یک گواهی مبنی بر سلامت شخص درخواست دهنده .

6 . تکمیل فرم مربوط به گرفتن ویزای عراق .

7 . تحویل یک رضایت نامه از طرف خانواده شخص ( پدر و مادر یا همسر ) .

ویزاهای عراق و کربلا و انواع آن

1 . ویزای گردشگری :

برای گرفتن ویزای عراق چه ویزاهای گردشگری و یا هر ویزای دیگری می بایست نکات زیادی را رعایت کرد . ویزاهای گردشگری به صورت یک ماهه انفرادی و یک ماهه گروهی می باشند . هرکدام از این ویزاها نیز نیازمند تحویل مدارک ذکر شده در مطلب قبل می باشد .

2 . ویزای تحصیلی :

گرفتن ویزای عراق برای تحصیل نیازمند تحویل مدارک تحصیلی به همراه تمامی مدارک شناسایی فرد می باشد . 3 . ویزای کار و تجارت :

بیشتر افراد برای ادامه کار و حرفه خود و یا با هدف کسب در آمد بیشتر به کشورهای همسایه به ویژه عراق می روند که برای گرفتن ویزای عراق می بایست مدارک مربوط به کار خود و سایر مدارک شناسایی را تحویل داد .

4 .  گرفتن ویزای عراق برای سرمایه گذاری در عراق .

5 . ویزای ترانزیت عراق .

مدت زمان صدور و اعتبار ویزای عراق و کربلا :

گرفتن ویزای عراق ، با رعایت شرایط و تحویل مدارک همراه است . ویزاهای خارجی دارای مدت اعتباری می باشند که این مدت اعتبار در ویزاهای مختلف ، متفاوت می باشد . مثلا ویزاهای گردشگری عراق ، اعتبار سه ماهه دارند که با یک بار رفت و آمد اعتبار آن باطل می شود . همچنین برای گرفتن ویزای عراق ، حدود چند روز کافی می باشد .

قبل از گرفتن ویزای عراق می بایست پاسپورت گرفت و برای دریافت ویزا آن را تحویل داد.

تصویر ویزای عراقی

هزینه گرفتن ویزای عراق و عتبات عالیات :

تا قبل از سال 1398 ، گرفتن ویزای عراق علاوه بر تحویل مدارک نیازمند پرداخت هزینه هایی بود که با تصویب و انعقاد قرار داد بین دولت عراق و ایران ، که براساس آن قرار شد که هم مردم عراق و هم ایران برای سفر به کشور همدیگر ویزا را کاملا رایگان دریافت نمایند .

اما تا قبل از تصویب این قانون هزینه گرفتن ویزای عراق ، پرداخت معادل چهل و یک دلار بود که بعد از تصویب این قانون باعث شد که هزینه سفر به عراق و عتبات عالیات کمتر شود .

نکات مهم در گرفتن ویزای عراق و عتبات عالیات :

1 . برای گرفتن ویزای عراق به صورت گروهی ، نیازی نیست که تک تک اعضای کاروان در محل اخذ ویزا حضور یابند و حضور یک نفر کافی می باشد .

2 . دقت کنیم مدارکی که برای گرفتن ویزای عراق تحویل می دهیم ، هیچگونه مشکلی ندارند و کاملا مورد تأیید می باشند .

3 . برای ترجمه ویزای خود به دارالترجمه های رسمی و معتبر مراجعه نماییم .

4 . قبل از هرگونه اقدام برای گرفتن ویزای عراق خود ، حتما باید پاسپورت خود را دریافت نماییم .

نکاتی که در سفر به عراق و عتبات عالیات باید رعایت شود :

1 . در صورت سفر کردن با کاروان های رسمی حج و اوقاف ، به آن چه که مدیر کاروان می گوید ، عمل نمایید و هرگونه سوال خود را با او در میان بگذارید و در صورت سفر فردی حتما گرفتن ویزای عراق را فراموش نکنید .

2 . از رفتن به محل هایی که افراد زیادی در آن تجمع نموده اند ، جدا خودداری نمایید و از کاروان خود جدا نشوید.

3 . در صورت بروز هرگونه بیماری در طول سفر ، با مدیر کاروان هماهنگ کنید و به همراه او و با در دست داشتن کارت شناسایی خود به نزدیک ترین مراکز درمانی به محل اقامت خود مراجعه نمایید .

4 .  در هنگام زیارت اماکن متبرکه تا حد امکان از بردن دوربین های عکاسی ، فیلم برداری و گوشی های دوربین دار جدا خود داری نمایید چرا که تصویر برداری در بیشتر اماکن متبرکه و زیارتی ممنوع می باشد .

5 . تا حد امکان بر روی وسایل و ساک های خود ، اسم خود به همراه نام خانوادگی خود را ثبت نمایید و یا در داخل وسایل قرار دهید .

6 . از بردن هرگونه مواد مخدر و هرگونه دارویی که حاوی مواد مخدر با خود جدا خودداری نمایید چرا که در صورت مشاهده این گونه مواد در وسایل زوار ، باعث ایجاد مشکلاتی برای آن ها می گردد .

7 . وسایل شخصی خود را حتما با خود ببرید و هرگز به دیگران اجازه ندهید که از این وسایل استفاده نمایند .

8 . بدون اجازه مدیر کاروان در صورت سفر گروهی به شهرهای ممنوعه نروید و یا در صورت سفر انفرادی از این کار خود داری نمایید .

9 . تا حد امکان از گرفتن و خوردن هرگونه مواد غذایی از افرادی که در سر مسیر به شما داده می شود ، خودداری فرمایید .

برای سفر به عتبات عالیات و کشور عراق می بایست به نکات زیادی توجه نمود .

شرایط گرفتن ویزای عراق و کربلا

برای سفار به عراق و کربلا این نکات را هم در نظر داشته باشید

نکته ی مهم برای سفر به عراق و عتبات عالیات بهتر است در ابتدا برای گرفتن پاسپورت اقدام نمایید و سپس برای گرفتن ویزای عراق اقدام نمایید . همچنین می بایست اطلاعات ضروری از جمله واحد پول کشورعراق ، هزینه مکالمات تلفنی ، کدشهری و کدکشوری ، مراکز اضطراری و بسیاری موارد دیگر آشنایی پیدا کرد .

واحد پول کشور عراق دینار می باشد و زبان رسمی آن کردی و عربی می باشد .

همچنین به لحاظ آب و هوایی ، این کشور بسیار گرم می باشد و بهترین زمان ممکن برای سفر به این کشور به لحاظ هزینه های کمتر ، سفرکردن در غیر مناسبت های مهم مانند تاسوعا و عاشورا و ایام اربعین می باشد ، چرا که سفر در این ایام بسیار گران می باشد و نیز هزینه اقامتگاه ها برای افراد به ویژه در سفرهای فردی بسیار بالا می باشد و به لحاظ آب و هوایی فصل زمستان و فصل بهار می باشد. در فصول گرم سال دمای هوا در کشور عراق به ویژه شهرهای زیارتی آن بسیار بالا می باشد .

تور کربلا هوایی 6 و 7 شبه
تور کربلا هوایی 4 شبه
تور کربلا زمینی 6 شبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.