توصیه ها ، وسایل ، لوازم و ملزومات سفر به کربلا چیست
فروردین 23, 1399
هتل المیزان در کربلا و دسته بندی هتلهای عراق
فروردین 25, 1399

تور کربلا هوایی بهتر است یا تور کربلا زمینی؟

صفحه اصلی سایت بعثت گشت توانا

تور کربلا هوایی بهتر است یا تور کربلا زمینی؟ این سوالی است که شاید در نگاه اول پاسخ آن ساده ، مشخص و محرز باشد. یعنی جواب تور کربلا هوایی باشد. حال ما با قدری تامل ابعاد این پاسخ را می سنجیم و از صحت و سقم آن مطلع میشویم.

سفر به کربلا

سفر به سرزمین مقدس کربلا آرزوی بسیاری از مردم ایران زمین بوده و هست. چه بسیار رزمندگانی که به امید دیدار گنبد و بارگاه سید الشهدا در کربلای معلی شهید شدند و چه بسیار پیر مردان و پیر زنانی که در حسرت زیارت کربلا از دنیا رفتند.

زیارت کربلا برای هر مومنی شور و شوق خاص خودش را دارد. لذا هر شخص به فراخور حال خود خواهان انتظاراتی از مجریانی تور کربلا می باشد.

انتظارات زوار از تور کربلا

آیا همه زوار یک سطح توقع از خدمات تور کربلا دارند؟ قطعا خیر. بعضی از عزیزان خواهان خدمات وی آی پی هستند بعضی دیگر به قرص نانی بسنده میکنند و دائم الذکر هستند و ….

چطور میشود رضایت تمامی این زوار را برآورده کرد؟

در این بین دو گزینه اساسی در انتخاب تور مطرح میگردد : تور کربلا هوایی یا تور کربلا زمینی، کدام یک بهتر است؟

خاطره یکی از مدیران تورهای کربلا

یکبار فردی با دفتر تماس گرفت : آقا میخواهم بروم کربلا هتلها و خدمات آنجا چطور است؟ به او گفتم انتظار آنچنانی از خدمات شهری و هتلی عراق نداشته باش. او سفر های بسیاری به شرق و غرب داشت و دنیا دیده بود.

گفت یعنی نه دیسکو نه مشروب نه استخر نه …. گفتم نه هیچ کدام نیست گفت حتی یک میز بیلیارد نیست تا سرمان را گرم کنیم آخه چقدر بریم حرم!!

گفتم نه میز بیلیارد هم نیست فقط یک اتاق ساده با یک غذای ساده ، قبول کرد و مسافر شد. با خود گفتم حتما از آنجا یا نهایت بعد از برگشت شروع به شکایت و اعتراض میکند.

ولی هیچ خبری از او نشد. بعد از دو ماه تماس گرفت و گفت دوباره میخواهم بروم کربلا چه جای خوبی است این کربلا ، و از آن پس این روال بطور مکرر انجام شد.

آری همه چیز به مبل و سینی غذا و دیسیپرین خدمات بستگی ندارد به دل و خلوص هم هست.

تور کربلا ارزان - تور کربلا 4 شبه

تور کربلا هوایی همیشه بهتر است؟

آیا به طور مطلق میشود گفت تور کربلا هوایی همواره بهتر از زمینی است؟ خیر

بسیاری از مواقع دیده شده خدمات تور کربلا زمینی به مراتب قوی تر از تور کربلا هوایی بوده است. با افزایش نرخ دلار در 2 سال اخیرهزینه های سفر تا حد زیادی افزایش یافته است. این افزایش نرخ در تورهای هوایی مشهود تر است.

فقط بلیط رفت و برگشت که قبلا 400 تا 600 هزارتومان بود اکنون به 2 میلیون رسیده است. این شرایط بعضا ایجاب میکند تا مجریان با کاستن از سطح خدمات قدری هزینه تمام شده را بکاهند تا برای مسافر هزینه ها قابل پذیرش باشد.

با محقق شدن این امر دیگر نمی توان انتظار داشت که تور کربلا هوایی حتما از تور زمینی بهتر است.

دسته بندی خدمات

اگر ارائه دهندگان خدمات صادق باشند و اطلاعات کامل و صحیحی را به مراجعه کنندگان بدهند و دریافت کنندگان خدمات نیز آگاه باشند کمتر ناراحتی در طول سفر پیش می آید.

بزرگنمایی در ارائه خدمات برای جذب مسافر بسیار حرکت ناپسندی است. درست است که حال و هوای مسافر را قبل از سفر خوب میکند اما بعد از یک هفته پرده ها کنار میرود و مسافر با حقایق سفر آشنا میگردد.

پس بهتر است با گزینش صحیح سطح خدمات الف – ب – ج انتظارات خود را تعدیلل کنیم.

در بسیاری از موارد دفاتر تورهای سطح ب و ج را به عنوان الف ارائه میدهند. آیا به صرف انجام سفر هوایی با دریافت خدمات سطح ج میتوان رضایتمند بود؟

تنوع تور کربلا زمینی

تا 2 سال قبل و پیش از آغاز تحریمها و سختیهای اقتصادی استقبالی از تور زمینی کربلا نمی شد. اما در حال حاضر بیشتر زوار زمینی سفر کربلا را پیشه میکند چرا که هزینه سفر برایشان قابل تحمل است.

در انتخاب سفر زمینی تور کربلا دو گزینه اساسی پیش رو می باشد. یکی انجام سفر با اتوبوس معمولی 44 نفره و دیگری اتوبوس وی آی پی 25 نفره

مسلما طی کردن 15 ساعت مسیر با اتوبوس های تخت خوابشو بسیار مطلوبتر است. اگر مسافر شرایط جسمی خاصی نداشته باشد استفاده از اتوبوسهای وی آی پی گزینه برتر از هواپیما است. چرا؟

قیمت معقول و نداشتن مقدمه و موخره طولانی سفر هوایی از مزایای سفر زمینی است.

هزینه های حمل و نقل و ترنسفر در عراق

پس در نهایت کدام گزینه

اگر بیماری خاص مفاصل یا … دارید سفر هوایی را انتخاب کنید. اگر نه تور کربلا زمینی با اتوبوس وی آی پی را انتخاب نمائید.

در انتخاب خدمات هتل آگاه باشید که به صرف انتخاب سفر هوایی خدمات شما مطلوبتر از زمینی نیست. چه بسا خدمات تور کربلا زمینی از تور کربلا هوایی برتر باشد.

تبلیغات رنگین شما را اغوا نکند سعی در یافتن حقایق سفر و خدمات باشید.

در این بین بزرگوارانی هستند که دل در گرو یار دارند و بی هیچ انتظار ویژه ای  با حداقل خدمات بیشترین فیض و بهره را مییبرند و متاسفانه افرادی هم هستند که از ابتدا تا انتهای سفر در پی غذا و شرایط اسکان هستند و موجب ناراحتی خود و همسفران میشوند.

پس بر اساس بوجه انتظارات خود را تعدیل و انتخاب کنیم. عراق کشور ضعیفی است و دریافت خدمات ویژه در آن سخت است از سوی هزینه های سنگین کار را سختتر کرده است.

نکته مهم و اساسی کیفیت زیارت و دل دادگی به ارباب است. چیزی که متاسفانه در بعضی از ذهنها کم رنگ شده است. و ظواهر ارجحیت بیشتری نسبت به ابعاد معنوی سفر گرفته است.

درست است که باید کیفیت سفر حداقل هایی را داشته باشد اما اولی دانستن آن به ابعاد معنوی سفر اشتباه است.

بعثت گشت توانا به عنوان مجری مستقیم تور کربلا در خدمت هموطنان می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از تاریخهای اعزام و نرخ انواع تور کربلا هوایی و زمینی اعم از تور کربلا کوتاه مدت 2 شب و 3 روز یا تور کربلا 3 شب و 4 روز یا تور کربلا 4 شب و 5 روز یا تور کربلا 6 شب و 7 روز یا تور کربلا 7 شب و 8 روز با شماره های 88749000 – 09106884228 تماس برقرار نمائید.

تور کربلا هوایی 7 شبه
تور کربلا هوایی 4 شبه
تور کربلا زمینی 6 شبه

10 دیدگاه ها

 1. ناشناس گفت:

  مشخص هست چه زمانی تورهای زمینی مجددا اجرا میشود؟

 2. ناشناس گفت:

  در این ایام نرخ تور کربلا هوایی چند است؟

  • بعثت گشت توانا گفت:

   سلام
   با توجه به کاهش نرخ پرواز قیمتها تا حدودی کاهش یافته است. متوسط قیمت تور کربلا هوایی 2600 می باشد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با کانتر تماس بگیرید.

 3. ناشناس گفت:

  سلام
  همراه داشتن لوازم حمام مثل حوله و شامپو در سفر کربلا لازم است؟

 4. ناشناس گفت:

  به طور متوسط هزینه یک تور زمینی قابل قبول چقدر است؟

  • بعثت گشت توانا گفت:

   سلام
   قیمت دلار و سطح درخواستها در تعیین قیمت موثر است.
   در شرایط فعلی نرخ یک تور زمینی معمولی حدود 1300000 تومان است.

 5. مژده گفت:

  در تور زمینی آیا شرایط اسکان و خدمات با تور هوایی فرق دارد؟

  • بعثت گشت توانا گفت:

   سلام
   این که خدمات تور کربلا هوایی و زمینی با هم فرق داشته باشند یا یکی از دیگری برتر باشد به انتخاب شما بستگی دارد.
   بر اساس زمان حرکت خود با کانتر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.