تصاویر هتل ریماس – کربلا
اردیبهشت 10, 1398
تصاویر هتل سلطان – کربلا
اردیبهشت 12, 1398

تور کربلا – امامت از دیدگاه تشیع -1

* بعثت گشت توانا مجری مستقیم تور کربلا هوایی و تور کربلا زمینی با اعزامهای هفتگی در هتلهای گروه VIP – الف و ب بصورت نقد و اقساط در خدمت علاقمندان تور کربلا می باشد.

رسالت و پیام آوری شخص رسول الله چه بود؟
ابلاغ و رساندن پیام های الهی به مردم و اموزش آنان به آن چه به صورت وحی و به تدریج به عنوان طرح نظام تشریع بر حضرتش نازل و این نازله ها سپس به صورت کتابی یعنی قرآن کریم مدون و در اختیار همگان به منظور آگاهی از قوانین و مقررات این نظام قرار گرفت.
هر کتاب علمی به معلمی آگاه به رموز علمی امده درآن کتاب نیاز دارد و در پی فهم و درک مطالب آمده در آن کتاب بدون استفاده از معلم مخصوص آن برآمدن جز اتلاف عمر عدم موفقیت و گمراهی نتیجه ای دیگر نخواهد داشت.
خداوند متعال شخص رسول الله را به عنوان معلم کتاب علمی نازله از جانب خود کتابی که منشور نظام است معرفی فرموده است.
پس لازمه ی درک و فهم مطالب علمی و حیانی مطروحه در این کتاب آسمانی تمسک به معلم انحصاری آن یعنی شخص رسول الله و فراگیری مطالبی است که آن حضرت به عنوان تعلیم و تبیین بیان فرموده است.
آیا آموزش و فراگیری مسائل و مطالب علمی در یک مرحله برای انسان امکان پذیر است یا در مراحلی متعدد و با اختصاص زمانی معین برای هر مرحله؟

شخصی که در پی فراگیری دانش پزشکی است آیا با یک نوبت خدمت استاد علوم پزشکی رسیدن می تواند تمام علوم پزشکی را فراگیرد به گونه ای که در آن رشته ی علمی دیگر به استادی نیاز نداشته باشد.
هرکز
بدیهی است ابتدا باید در پی فراگیری مقدماتی برآید تا براساس آن قدرت فهم مسائل پزشکی که استاد در پی تبیین آن است در شخص به وجود آید و پس از به وجود آمدن درک مسائل و مطالب پزشکی در دانشجو از شرایط مهم موفقیت او در فراگیری به حضور استاد رسیدن پیاپی او گوش فرا دادن درک تعلیم استاد و به خاطر سپردن آن تعالیم است.
با فقدان یکی از مولفه های یاد شده هم چون عدم حضور دانشجو نزد استاد عدم درک مطالب و یا عدم حضور استاد در کلاس درس عدم موفقیت دانشجو در فراگیری علوم پزشکی قطعی است.
آیا در تعلیم کتابی علمی چون قرآن کریم و ابلاغ رسالات الهی به مردم شخص رسول الله در زمان حیات خود تنها بود یا در این امر خطیر یاوری برای او از جانب خداوند متعال در نظر گرفته شده بود؟
از نوع بشر بودن پیامبران و تزکیه و آموزش مرحله به مرحله ی امت ها توسط فردی واحد امری بود بس مشکل و در نتیجه همواره اوصیاء به عنوان یاورانی برای پیامبران در پیاده نمودن نظام تشریع از جانب خداوند متعال انتخاب و معرفی می شدند.

 

تور کربلا هوایی 6 و 7 شبه
تور کربلا هوایی 4 شبه
تور کربلا زمینی 6 شبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.