تصاویر هتل راهب – نجف
اردیبهشت 16, 1398
تصاویر هتل نورالفرقدین – کربلا
اردیبهشت 18, 1398

تور کربلا – امامت از دیدگاه تشیع -2

* بعثت گشت توانا مجری مستقیم تور کربلا هوایی و تور کربلا زمینی با اعزامهای هفتگی در هتلهای گروه VIP – الف و ب بصورت نقد و اقساط در خدمت علاقمندان تور کربلا می باشد.

می بینیم حضرت موسی از خداوند متعال برای خود در پیاده کردن نظام تشریع یاوری تقاضا نمود:
خداوندا از خانواده ام برایم یاوری قرارده یعنی برادرم هارون را و به او پشتم را محکم گردان و او را شریک من در کارم قرارداه تا تو را بسیار تسبیح گوییم و از تو بسیار یاد کنیم که تو به احوال ما کاملا بینا و بصیری خداوند متعال فرمود خواسته ات داده شد و بار دیگر با برآوردن حاجتت رتو منت نهادیم.
هم چنین حضرت عیسی:
همین که عیس کفرشان را احساس کرد گفت کیان اند یاوران من در راه خدا؟ حواریون گفتند: ماییم یاوران تو در دین خدا به خدا ایمان آوردیم و تو بر تسلیم بودن و فرمان بری ما گواه باش. پروردگارا ما به آنچه نازل فرموده ای ایمان آوردیم و پیامبرت را پیروی می کنیم پس نام ما را در زمره یگواهان ثبت فرما.
و یا:
به یاد آور وحی مرا به حواری ها به این که به من و به فرستاده ام ایمان آورید کفتند: ایمان اوردیم و تو نیز بر فرمان بری ما گواه باش.

ابوالفرج ابن جوزی در المدهش نام دوازده حواری عیسی را به شرح زیر آورده است… حواریون نبوت آن حضرت و توحید جناب حق را تصدیق کردند و پس از عروج حضرت عیسی به اقطار عالم پراکنده شدند و به نشر دین او پرداختند.
در اهمیت وزیر – شریک – وصی و جانشین رسول الله و شان و منزلت آن نسبت به رسالت همین بس که می بینیم در همان آغاز بعثت خداوند متعال به معرفی و شناساندن او امر فرمود و متعلقبا شخص رسول الله نیز طی معارفه ای او را رسما و گزینش مانند به سران و بزرگان قوم معرفی فرموده معارفه ای متفق علیه سنی و شیعه که در کتب روائی هر دو طائفه به حد توانر آمده است.
بیان این حقیقت از کتب روایی اهل سنت:

تور کربلا هوایی 4 شبه
تور کربلا زمینی 6 شبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.