تصاویر هتل الاماره – کربلا
اردیبهشت 21, 1398
تصاویر هتل دره الحسین – کربلا
اردیبهشت 25, 1398

تور کربلا – امامت از دیدگاه تشیع -4

تور کربلا

 

* بعثت گشت توانا مجری مستقیم تور کربلا هوایی و تور کربلا زمینی با اعزامهای هفتگی در هتلهای گروه VIP – الف و ب بصورت نقد و اقساط در خدمت علاقمندان تور کربلا می باشد.

و اگر او خاتم انبیاء نمی بود علی در نبوت نیز شریک او می شد.
حال با پیاده شدن چنین برنامه ای هنگام ظهور اسلام و معرفی و گزینش رسول الله علی را به عنوان وزیر خود در حال حیات و خلیفه و جانشین خود پس از رحلت آیا انحراف مسیر خلافت (جانشینی تشریعی) از خاندان نبوت به بیرون از نظر شرعی بودنش نیاز به نص داشت یا بقاء حضرتش بر منصب خلافت (جانشینی تشریعی) تعیین شده از آغاز ظهور اسلام با تایید آن توسط رسول الله طی نصوصی بسیار و با عباراتی کوناگون در طول حیات مبارکش؟
این حکم:
از زبان فردی صادر شده است که خود سرانه سخن گفتن و یا خود سرانه به کاری اقدام نمودن در او غیر قابل تحقق است چون برترین فرد از گروهی است که:
با اقرار خداوند متعال از زبان فرستاده اش:
و تایید خداوند متعال این اقرار را با فرموده اش:
ودر نتیجه تعیین و گزینش حضرتش علی را به وزارت خود یعنی : وزارت در حکومتی اسلامی از نخستین روز ظهور اسلام و شراکت با خود در پیاده نمودن نظام تشریع و جانشین خود پس از رحلت برای ادامه امر رسالت او یعنی: پیاده نمودن نظام تشریع تمام طبق فرامین خداوند متعال بوده است.
آگاهی به نظام تشریع در اوصیاء نمی توانست از طریق تعلم و فراگیری صورت پذیرفته باشد.
لازمه شراکت در امر رسالت و تزکیه و تعلیم مردم به علوم و حیانی دانایی شریک نبی به موضوع پیام و رسالت است دانایی در سطح دانایی خود نبی و گرنه از شریک نبی در امر رسالت و تزکیه و تعلیم کاری ساخته نبود.
حصول این دانایی در شریک خاتم الانبیاء یعنی رسول الله چگونه بود؟

 

از نزدیکی و وابستگی من به رسول الله و جای گاه ویژه ی من نزد آن حضرت همگان آگاهید. حضرتش مرا در دامان خود پرورش داد آن گاه که من طفلی بودم و مرا در آغوش می فشرد و در استراحتگاه مخصوص به خود جایم می داد بدنش را به بدن من می چسبانید و بوی خوش او را استشمام می کردم. غذا را می جوید و در دهانم می گذاشت هیچ گاه خلافی در گفتار و یا خطایی در کردار از من مشاهده ننمود.
از همان اوان کودکی و پس از آن که رسول الله را از شیر گرفتند خداوند متعال بزرگ فرشته ای از فرشتگان خود را جهت سوق او به راههای بزرگواری و حسن خلق مامور ساخت. من نیز همچو نوباوه ای پا به پای مادر در پی حضرتش در حرکت بودم. او همه روزه نکته ای تازه از اخلاق نیک را برای من آشکار می ساخت و به من امر می فرمود تا به او اقتدا کنم.
مدتی از سال را در غار حراء به خلوت می نشست که تنها من شاهد بر او بودم و دیگری غیر من او را نمی دید.
در آن ایام غیر خانه ی رسول الله خانه ای که در آن از اسلام سخنی باشد وجود نداشت و در آن خانه جز رسول الله و خدیجه و من که سومین نفر آن جمع بودم دیگری نبود. من نور وحی و رسالت را می دیدم و رائحه ی نبوت را استشمام می کردم . ناله ای شنیدم!
از رسول الله پرسیدم این ناله چیست؟
فرمود: ناله ی شیطان از یاس و نومیدی در پرستش شدنش!
تو می شنوس آن چه من می شنوم و می بینی در آن چه من می بینم با این تفاوت که تو پیامبر نیستی لیکن تو وزیر من و بر خیر و نیکی است قرار تو.
بر اساس حکم لایمسه دلا المطهرون لازمه ی حامل قرآن کریم شدن طهارت ذاتی است امری که مشترک بین رسول الله و آل (ص) می باشد.
تکریم رسول الله و عترتش یعنی اهل البیت (ص) با یک نوع درود و صلوات از جانب خداوند متعال که نمازهای روزانه نا تمام است مگر به آن از شراکت اهل البیت در امر رسالت و ابلاغ پیام ها با رسول الله و از برخورداری آنان از همان ویژگی های لازم برای تزکیه و تعلیم امت و لازم برای پیاده نمودن نظام تشریع که رسول الله واجد آن بود حکایت می کند.

 

تور کربلا هوایی 6 و 7 شبه
تور کربلا هوایی 4 شبه
تور کربلا زمینی 6 شبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.